Geometria kół Warszawa

Właściwe ułożenie kół w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy. Właśnie dlatego do geometrii zawieszenia przykłada się tak dużą wagę. Do jej podstawowych parametrów należy między innymi zbieżność kół, ich kąt pochylenia czy też kąt wyprzedzania osi sworznia zwrotnicy. Jeżeli któryś z tych parametrów nie jest poprawny, ma to negatywny wpływ na prowadzenie się auta oraz jego eksploatację. Szukasz fachowców, którzy zajmują się profesjonalnym ustawianiem zbieżności kół? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych usług.

Prawidłowa geometria kół Warszawa – dlaczego jest tak ważna?

Każdy kierowca spotkał się z pojęciem geometrii kół, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak istotna jest to kwestia. Czym może grozić źle ustawiona geometria kół? Negatywie wpływa na wiele aspektów – zarówno jeśli chodzi o komfort jazdy, jak i jej bezpieczeństwo. Na przykład może skutkować niestabilnym zachowanie się samochodu, a nawet wpadnięciem w poślizg. Ponadto powoduje nierównomierne zużycie ogumienia, zmniejszając jego żywotność. Ma nawet wpływ na większe spalanie, co naraża kierowcę na dodatkowe koszty. Skąd możesz wiedzieć, że z Twoją geometrią jest coś nie w porządku? Jednym z najczęściej występujących objawów jest ściąganie auta w trakcie jazdy. Aby sprawdzić, czy kierownica nie jest krzywo ustawiona, wystarczy puścić ją na równej drodze i zwrócić uwagę, czy samochód nie będzie automatycznie skręcał w jedną stronę. Stan taki jest nie tylko niebezpieczny, ale też znacząco obniża komfort jazdy – w tym przyczynia się do opóźnionej reakcji samochodu. Do innych objawów niewłaściwie ustawionej geometrii należy popiskiwanie opon podczas wchodzenia w zakręty oraz nagłe zmiany położenia kierownicy podczas najeżdżania na przeszkodę.

Geometria kół Warszawa – dlaczego my?

Kontrolę ułożenia kół zaleca się przeprowadzać raz na rok, ponieważ geometria ulega zmianom wraz z upływem czasu i w trakcie normalnej eksploatacji auta – wpływ na to mają na przykład dziury na jezdni czy zużywające się elementy zawieszenia. Zadanie ustawiania poprawnej zbieżności kół warto powierzyć fachowcom – tylko wtedy masz pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo i zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Ustawanie geometrii kół to nasza specjalność. Nie ważne, czy chcesz profilaktycznie skontrolować zbieżność kół w swoim aucie, czy podejrzewasz jakieś nieprawidłowości – chętnie zaproponujemy Ci usługę dopasowaną do Twoich potrzeb. Dysponujemy nowoczesnym warsztatem mechanicznym oraz zespołem doświadczonych pracowników.