Wymiana filtrów powietrza Warszawa

Filtr powietrza należy do podstawowych materiałów eksploatacyjnych samochodu. To jeden z elementów należących do układu dolotowego, którego zadaniem jest wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do silnika wraz z powietrzem. Podobnie jak inne elementy eksploatacyjne auta, powinien on być raz na jakiś czas wymieniany – w przeciwnym razie może doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji, a nawet do skrócenia żywotności silnika czy awarii tłoków lub cylindrów. Jeżeli chcesz dokonać okresowego przeglądu swojego samochodu oraz wymienić filtr powietrze, to z chęcią Ci w tym pomożemy! Naszą specjalnością jest serwisowanie i naprawa samochodów wszystkich marek.

Wymiana filtrów powietrza Warszawa – dlaczego jest ważna?

Filtr powietrza, podobnie jak inne filtry w samochodzie spełnia bardzo ważną funkcję. Aby przez długi czas cieszyć się bezawaryjnym działaniem samochodu, należy pamiętać o jego regularnej wymianie. Skąd możesz wiedzieć, kiedy powinien być on wymieniony? Producenci podają różne przebiegi – zazwyczaj warto to robić przynajmniej raz na rok lub po przejechaniu około 15 000 – 20 000 km. Wiele osób decyduje się na połączenie tej czynności z okresową wymianą oleju i filtra oleju – chętnie zaproponujemy Ci taką kompleksową usługę, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług. Kto powinien przykładać szczególną rolę do regularnej wymiany filtrów powietrza? Kierowcy, którzy poruszają się po szutrowych drogach lub w miejscach o dużym zapyleniu – może to dotyczyć również dużych miast. Warto pamiętać o regularnej wymianie filtra powietrza z kilku powodów – przede wszystkim zaniedbania w tej kwestii mogą spowodować spadek mocy silnika oraz wyższe zużycia paliwa, co nie tylko obniża komfort jazdy, ale też naraża kierowcę na dodatkowe koszty.

Wymiana filtrów powietrza Warszawa – postaw na profesjonalistów

Chociaż filtr powietrza to prosty i mało skomplikowany element, funkcja jaką pełni jest bardzo ważna – niekiedy nazywany bywa nawet płucami samochodu. Jeżeli zależy Ci na bezawaryjnej eksploatacji auta i chcesz, aby jego silnik jak najdłużej był w dobrej kondycji, musisz pamiętać o regularnej wymianie tego filtra. Zdajemy sobie sprawę, że każdy ma mnóstwo obowiązków i zadań, dlatego chętnie oferujemy naszym klientom kompleksowe przeglądy stanu technicznego pojazdu, podczas których nie tylko sprawdzamy jego stan, ale też wymieniamy niezbędne płyny eksploatacyjne, filtry czy inne elementy. Posiadamy duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz nowoczesny, bogato wyposażony warsztat mechaniczny. Zapraszamy do kontaktu!