Regeneracja czyszczenie filtra DPF Warszawa

Filtr cząsteczek stałych spełnia w samochodzie kilka ważnych funkcji – jego zadaniem jest oczyszczanie spalin ze szkodliwych dla człowieka i środowiska naturalnego cząsteczek popiołu i sadzy. Jest to obecnie jeden z najważniejszych dodatków do aut z silnikiem diesla. Wraz z upływem czasu filtr może ulec zapchaniu i tym samym straci swoją wydajność. Stan taki niesie za sobą pewne negatywne konsekwencje, między innymi sprawia, że auto więcej pali oraz traci swoją moc. W takiej sytuacji niezbędne jest jego czyszczenie i regeneracja. Jeżeli masz problemy ze swoim filtrem DPF, to dobrze trafiłeś! Chętnie Ci pomożemy! W zakres naszych usług wchodzi zarówno kontrola poszczególnych podzespołów samochodu, jak i ich regeneracja.

Czyszczenie regeneracja DPF Warszawa

W naszym kraju pojawia się coraz więcej aut, które wyposażone są w filtry cząsteczek stałych. To obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów ograniczania negatywnego wpływu szkodliwych spalin na czystość powietrza i stan środowiska. Pomimo tak istotnej roli, są one dosyć drogim elementem wyposażenia, należy jednak je raz na jakiś czas wymieniać – według producentów, filtr DPF utrzymuje swoją sprawność do 250 tyś km. Chociaż filtry te mają funkcje samooczyszczania i są wytrzymałe, jeżeli nie będą odpowiednio eksploatowane, to ich zużycie może nastąpić stosunkowo szybko. Co jest tego objawem? Pierwszym sygnałem bywa nagły wzrost poziomu oleju. W takiej sytuacji być może wystarczające okazuje się czyszczenie filtra w warunkach serwisowych, co przedłuża jego żywotność o kilka tysięcy kilometrów. Sprawność filtra DPF zależy też od innych czynników – na przykład od mechanicznych uszkodzeń. Na jego stan ma też wpływ źle wykonana regeneracja – warto więc powierzyć tę pracę tylko wykwalifikowanym profesjonalistom.

Regeneracja czyszczenie filtra DPF Warszawa – dlaczego warto?

Regeneracja filtra to stosunkowo nowe rozwiązanie, które w krótkim czasie zdobyło ogromną popularność. Obecnie nie trzeba już usuwać filtrów DPF, co nie tylko jest kosztowne, ale też stwarza duże ryzyko problemów technicznych i prawnych. Regeneracja filtra pozwala na usunięcie z niego większości zanieczyszczeń, które nie podlegają usunięciu pod wpływem wysokim temperatur. To skuteczny i legalny, a zarazem tani sposób, aby przedłużyć jego żywotność. Decydując się skorzystanie z naszych usług, możesz być pewny, że zaoferujemy Ci profesjonalne podejście. Świadczymy kompleksowe usługi, włącznie z diagnozą, demontażem, montażem filtra oraz programowaniem jego parametrów. Obsługujemy samochody wszystkich marek. Zachęcamy do kontaktu!