Usuwanie DPF Warszawa

Jedną z rzeczy najbardziej zniechęcających do zakupu nowoczesnego Diesla, jest bez wątpienia obecność filtra DPF lub FAP. Niestety, choć według producentów filtry cząsteczek stałych miały pozwalać na bardziej ekologiczną i niezawodną jazdę, to w większości przypadków to właśnie one okazują się najbardziej kłopotliwym i kosztownym elementem osprzętu silnika. Kiedy dojdzie do awarii, nie każdy użytkownik chce inwestować w jego wymianę czy naprawę, wielu decyduje się na jego wycięcie.

Usuwanie DPF Warszawa

Bez wątpienia wycięcie filtra DPF to najskuteczniejszy sposób na eliminację nawracających problemów z jego uszkodzeniem, zablokowaniem czy przechodzeniem samochodu w tryb awaryjny. Oznacza również koniec z kosztownymi wymianami, które w niektórych modelach trzeba było wykonywać nawet co 60 tysięcy kilometrów. Po wycięciu tego elementu, miejsce, w którym się on znajdował, zostaje zaspawane (w istocie usuwany jest tylko wkład), dzięki czemu nie sposób wizualnie zauważyć jego braku, a modyfikacje w zakresie sterownika silnika pozwalają na utrzymanie spalin we względnej czystości.

Usuwanie DPF Warszawa – jak to powinno wyglądać?

Oczywiście samo wycięcie filtra cząsteczek stałych z samochodu nie jest rozwiązaniem pozwalającym na prawidłową pracę silnika. W zdecydowanej większości przypadków sterownik silnika wykryje zmieniony skład spalin i uniemożliwi kontynuowanie normalnej pracy, przechodząc w tryb awaryjny. Zmianie ulega się wówczas skład mieszanki paliwowo-powietrznej, a na desce rozdzielczej pojawiają się informacje koniecznej wizycie w serwisie. Prawidłowo wykonane usuwanie DPF Warszawa powinno więc obejmować także odpowiednie „oszukanie” oprogramowania silnika. Niekiedy odbywa się to poprzez zainstalowanie emulatora, który stymuluje obecność filtra. Kiedy indziej wystarczy wyłączenie tego podzespołu w sterowniku silnika, a niekiedy konieczna jest sama modyfikacja oprogramowania. Nie istnieje rozwiązanie uniwersalne – powinno być ono dopasowane do Twojego samochodu i rozwiązań wykorzystanych w jego oprogramowaniu.

Z nami wykonasz usuwanie DPF Warszawa!

Jeśli podjąłeś decyzję o usunięciu filtra DPF z Twojego Diesla, to warto zrobić to profesjonalnie – tak, byś nie musiał później już do tego wracać i szukać przyczyn nawracających problemów. W naszym warsztacie bezproblemowo wykonasz taką usługę – oczywiście, jeśli nie zechcesz filtra zregenerować albo wyczyścić – jeśli jesteś gotów podjąć taką decyzję (znając również konsekwencje prawne). Oczywiście zapewnimy Ci profesjonalną usługę, objętą gwarancją.