Wymiana filtrów oleju Warszawa

Sercem każdego samochodu jest układ napędowy – jego praca nie byłaby jednak możliwa bez poszczególnych podzespołów oraz innych elementów, takich jak filtry. Do odpowiedniego smarowania elementów silnika wykorzystuje się olej silnikowy, który jednak z czasem może ulec zanieczyszczeniu, na przykład sadzą czy opiłkami. Wtedy jego wydajność spada, a silnik jest już chroniony tak jak powinien. Aby zwiększyć żywotność pojazdów i zapewnić ochronę silnikowi, stosuje się filtry oleju, których zadaniem jest magazynowanie wszystkich zanieczyszczeń oraz oczyszczanie oleju silnikowego. Podobnie jak inne materiały eksploatacyjne w samochodzie, filtry te muszą być raz na jakiś czas wymienione – chętnie Ci z tym pomożemy!

Wymiana filtrów oleju Warszawa – co musisz wiedzieć?

Filtr oleju w samochodzie odpowiada za filtrowanie zanieczyszczeń, które mogłyby się dostać do silnika – odgrywa więc nieocenioną rolę. Jeżeli jest zużyty lub ulegnie zatkaniu prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, w tym do spadku mocy samochodu czy wzrostu spalania. Nie spełnia wtedy swoich funkcji, co może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Co ciekawe, proces ten nie pojawia się nagle, ale postępuje stopniowo, przez co wielu kierowców zapomina o regularnej wymianie filtra. Warto wiedzieć, że kontrolowanie tego jest szczególnie ważne w nowych samochodach z ulepszonymi silnikami o dużej mocy – ze względu na ich ekstremalne warunki pracy, czystość olej jest sprawą priorytetową. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta filtrów do oleju, podczas ich wymiany należy dobrać konkretny model dopasowany do marki silnika – wiele osób woli powierzyć to zadanie fachowcom.

Wymiana filtrów oleju Warszawa – nasza oferta

Filtr oleju zaliczany jest do materiałów eksploatacyjnych, które należy regularnie wymienić. Producenci zalecają, aby robić to przy każdej wymianie oleju silnikowego. Dobrze jest wtedy dodatkowo wymienić uszczelkę korka spustowego. Sam proces wymiany filtra oleju nie jest skomplikowany, a jego koszt to zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od marki samochodu. Właśnie stoisz przed wyzwaniem wymiany oleju i filtra w swoim samochodzie? Nie musisz zajmować się tym samodzielnie – szczególnie, że dla osób bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi jest to zadanie dosyć pracochłonne. Z chęcią podejmiemy się tego zlecenia i zaproponujemy Ci profesjonalne i kompleksowe usługi. Naszą specjalnością jest zarówno dokonywanie profilaktycznych przeglądów i wymiana materiałów eksploatacyjnych, jak i naprawa mniej lub bardziej skomplikowanych awarii. Zachęcamy do kontaktu!