Wymiana filtrów paliwa Warszawa

Chcesz przez długi czas cieszyć się niezawodnym funkcjonowaniem swojego samochodu? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że aby tak było, niezbędne jest dokonywanie regularnych przeglądów pojazdu, podczas których wymienia się niektóre materiały eksploatacyjne – przykładem może być filtr paliwa. Odgrywa on bardzo ważną rolę w każdym samochodzie, ponieważ służy do oczyszczania paliwa z niepożądanych składników, które są tankowane wraz z paliwem. Źle dobrany może przyczynić się do uszkodzenia delikatnych elementów układu wtryskowego, co pociągnęłoby za sobą duże koszty naprawy. Nic dziwnego, że wiele osób postanawia powierzyć to zadanie specjalistom. Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, które oferuje kompleksowe usługi związane z okresowymi przeglądami lub naprawą poszczególnych zespołów w samochodzie, to dobrze trafiłeś!

Wymiana filtrów paliwa Warszawa

Filtr paliwa w samochodzie odgrywa bardzo ważną rolę – chroni silnik przed zanieczyszczeniami, które mogą obniżać jego wydajność. To drobny i nieskomplikowany element, który wykonany jest z blachy odpornej na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Znajduje się zarówno w samochodach tankowanych benzyną, jak i olejem napędowym. Do jego najważniejszych zadań należy zatrzymanie stałych cząsteczek takich jak rdza, piasek czy cząstki metali. Ponadto zatrzymuje wodę powstałą z pary wodnej i cząstki żywiczne, które pojawiają się w wyniku utleniania oleju napędowego. Chociaż jego budowa jest podobna, w zależności od rodzaju samochodu przybiera on różne postacie, może być wyposażony w podgrzewacz, magnez, zawór zwrotny, czujniki wody lub odstojnik. Po czym możesz poznać, że to najwyższa pora, aby pomyśleć o jego wymianie? Zapchany filtr paliwa daje wyraźne objawy – na początku zauważa się spadek mocy silnika oraz problemy z jego uruchomieniem. Z czasem kierowca może zauważać wzrost spalania oraz charakterystyczny zapach oleju lub dym wydobywający się z rury wydechowej. Wraz z wzrostem zanieczyszczeń, objawy te nasilają się i mogą doprowadzić do poważnych usterek, na przykład uszkodzenia wtryskiwaczy czy pompy wysokiego ciśnienia.

Wymiana filtrów paliwa Warszawa

Wymiana filtra paliwa powinna nastąpić po przejechaniu od 30 do 60 tyś km. W niektórych japońskich samochodach jego żywotność może wynosić nawet 120 tyś km. Nie warto jednak czekać z jego wymianą do ostatniej chwili, ponieważ jego zadaniem jest ciągłe wyłapywanie zanieczyszczeń podczas pracy silnika – niezależnie czy auto stoi w korku czy się porusza po trasie. Wiele osób decyduje się na to raz do roku. Jeżeli właśnie stoisz przed wyzwaniem związanym z wymianą filtra paliwa, chętnie zaoferujemy Ci nasze kompleksowe usługi.