Wymiana klocków hamulcowych Warszawa

Hamulce, to obok układu kierowniczego, jeden z najważniejszych składników wpływających na nasze bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy. Od tego czy klocki, tarcze i płyn hamulcowy będą w należytym stanie, zależy sprawność całego układu hamulcowego, a w konsekwencji możliwość szybkiego zatrzymania się w przypadku dostrzeżenia przeszkody. I choć wymianę klocków hamulcowych można wykonać samodzielnie, to wszyscy, którzy chcą mieć pewność, że ich hamulce zadziałają zgodnie z założeniami, powinni rozważyć zlecenie tego zadania specjaliście.

Wymiana klocków hamulcowych Warszawa – jak często?

Chociaż  producenci samochodów niekiedy decydują się na określenie optymalnego interwału wymian klocków hamulcowych, to warto pamiętać, ze wiele zależy od sposobu jazdy oraz jakości samego zamiennika. W zależności od marki, klocki mogą być wykonane z bardziej miękkiej lub twardszej gumy, co przekłada się na skuteczność hamulców, ale również na szybkość zużywania się klocków. Te najmiększe będą jeszcze pewniejsze podczas zatrzymywania samochodu, ale niekiedy klasyfikują się do wymiany już po nawet 20 tysiącach kilometrów. Ten interwał może ulec dodatkowemu skróceniu, jeśli jeździsz głównie po mieście, gdzie hamowanie i przyspieszanie są nieodłącznymi elementami miejskiego uchu. Oczywiście klocki wykonane z twardej mieszanki i wykorzystywane głównie podczas ruchu pozamiejskiego mogą wytrzymywać wielokrotnie dłużej – nawet do 50 czy 70 tysięcy kilometrów. Nie sposób jednak ustalić jednej, uniwersalnej wartości, po której wymiana klocków byłaby konieczna – dlatego warto zwracać uwagę na objawy wskazujące na ich zużycie – zmniejszoną skuteczność hamulców, wibracje kierownicą podczas hamowania czy słyszalne hałasy podczas pracy układu hamulcowego.

Wymiana klocków hamulcowych – dlaczego warto z nami?

Decydując się na wymianę klocków, warto nie tylko rozważyć jakiej marki zamiennik opłaca się zastosować, ale również kto podejmie się wykonania wymiany. To prawda, że można zabrać się za to samodzielnie, ale warto rozważyć swoje umiejętności i przejrzeć posiadane narzędzia. Pamiętajmy, że od działania układu hamulcowego w prostej linii zależy nasze bezpieczeństwo, dlatego nie warto oszczędzać na jego prawidłowym serwisowaniu. Decydując się na zlecenie wymiany klocków serwisowych Warszawa naszemu warsztatowi, zyskujesz pewność, że usługa będzie wykonana profesjonalnie, na co udzielamy gwarancji, a ponadto, że przeanalizujemy pozostałe elementy układu hamulcowego Twojego auta – dając Ci pewność, że po wyjeździe od nas Twój samochód będzie w pełni funkcjonalny i gotowy do następnej trasy.