Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Warszawa

W naszym kraju dopiero od niedawna samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się sporą popularnością. Chociaż jazda „automatem”, szczególnie w ruchu miejskim, jest znacznie przyjemniejsza niż jego manualnym odpowiednikiem, to Polacy obawiają się dużej awaryjności i wysokich kosztów napraw. Zupełnie niepotrzebnie! Jeśli tylko dbasz o regularne serwisowanie, w skład którego wchodzi m.in. wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Warszawa, to nie musisz bać się problemów, nawet przy dużych przebiegach.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj automatycznej skrzyni biegów zastosowano w Twoim samochodzie – czy mowa o automacie hydrokinetycznym, CVT, DSG czy sekwencyjnym – na jej prawidłowe funkcjonowanie ogromny wpływ ma jakość oleju, w jakim pracuje. Jego zadaniem będzie zarówno odbieranie jak i równomierne dystrybuowanie emitowanego podczas pracy ciepła, dzięki czemu skrzynia będzie mogła znosić nawet najcięższe warunki użytkowania bez obaw o jej przegrzanie. Dobry olej to również odpowiednie smarowanie, a pamiętajmy, że skrzynie automatyczne są o wiele bardziej kompleksowe od wersji manualnych i pracuje w nich znacznie więcej elementów, o które należy zadbać.

Chociaż niektórzy mechanicy mogą zapewniać Cię, że w skrzyniach automatycznych (a już szczególnie CVT) oleju się nie wymienia, to doświadczenie (nie tylko nasze, ale również innych mechaników) uczy, że zalecenia producentów olejów są prawidłowe. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów olejowi w skrzyni daleko do wartości fabrycznych i dalsze jego wykorzystanie grozi jej przegrzaniem, co zresztą jest jedną z częstszych usterek – zwłaszcza w przypadku skrzyń CVT. Dlatego jako zespół Business Class Auto naszym klientom zalecamy monitorowanie stanu oleju jego regularną wymianę. Jest to relatywnie niewielki koszt – szczególnie jeśli się porówna z kosztami ewentualnej naprawy całej skrzyni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Warszawa wcale nie musi być skomplikowanym przedsięwzięciem. Wystarczy, że skorzystasz z naszych usług – oferujemy dynamiczną usługę wymiany oleju, czyli jedyną sensową w odniesieniu do skrzyń automatycznych. W odróżnieniu od wymiany tradycyjną metodą „grawitacyjną”, która pozwala na wymianę od 40 do 60% oleju, dynamiczna wymiana pozwala Ci na pozbycie się całości starego środka smarnego i zastąpienie go nowym. Dzięki temu za każdym razem, kiedy wyjedziesz z naszego warsztatu, masz pewność, że skrzynia biegów w Twoim samochodzie będzie pracowała w  takich samych warunkach, jak po wyjeździe z fabryki – na nowym i czystym oleju. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!